Informacja o stypendium szkolnym i zasiłku szkolnym

STYPENDIA SZKOLNE

1. Uczniowie, którzy:

–  mieszkają na stałe w Olsztynie oraz

– miesięczny dochód netto w ich rodzinach nie przekracza 600 zł na osobę (oświadczenie o dochodzie za miesiąc sierpień), mogą ubiegać się o stypendium szkolne.

W tym celu należy jak najszybciej zgłosić się do pedagoga szkolnego po wniosek stypendialny (p.103), wypełnić i złożyć dokumenty w gabinecie pedagoga w nieprzekraczalnym terminie  – 15 września 2023 r.

1. Uczniowie mieszkający poza Olsztynem spełniający powyższe kryterium dochodowe, mogą ubiegać się o stypendium szkolne w swoich gminach.

ZASIŁEK SZKOLNY

Świadczenie to przysługuje uczniowi, który przejściowo znalazł się w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego (w szczególności śmierć członka rodziny, pożar/zalanie/kradzież w mieszkaniu, nagła choroba ucznia lub członka rodziny wpływająca na pogorszenie sytuacji materialnej). Wniosek składa się w terminie do 2 miesięcy od dnia zaistniałego wydarzenia (uczniowie mieszkający w Olsztynie u pedagoga szkolnego, pozostali uczniowie w swoich gminach)