Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego

09.04.2024 gościem w szkole był pan Łukasz Zedlewski – absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego, obecnie artysta – malarz oraz adiunkt w Katedrze Kształcenia Ogólnoplastycznego Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, także zdobywca wielu prestiżowych nagród.

Spotkanie odbyło się w ramach kontynuacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”;   uczestniczyły w nim następujące klasy: IIIa, IIIb, IIIc, IId oraz IVa.

Pan Zedlewski wprowadził młodzież w tajniki powstawania i tworzenia dzieł malarskich, prezentował wybrane prace. Opowiadał o karierze naukowej, organizowanych i  współorganizowanych wystawach. Ponadto podzielił się wspomnieniami związanymi z nauką w VI LO i przybliżył uczniom swoje zainteresowania. Celem wizyty było zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania wyzwań zarówno osobistych, jak i zawodowych, przezwyciężania napotykanych trudności i wiary we własne możliwości. Spotkanie zorganizowały i poprowadziły  p. Katarzyna Dubicka oraz p. Edyta Gołębiak.

W imieniu uczniów, dyrekcji oraz uczestniczących w spotkaniu nauczycieli serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony nam czas!