SZCZEGÓŁOWE ZASADY REKRUTACJI

do Bursy Nr 3 w Olsztynie

na rok szkolny 2024/2025

Wypełniamy wniosek w domu:

a)      Wejdź na stronę:   https://naborzkandydat.edukacja.olsztyn.eu/olsztyn

b)      Skorzystaj z „Poradnika dla kandydata” – jasnozielona zakładka po lewej stronie ekranu „Pomoc”.

c)      Wypełnij wniosek.

d)     Zapisz Kod, który będzie potrzebny do sprawdzenia wyników rekrutacji,

e)      Jeżeli wniosek nie „przechodzi” sprawdź czy prawidłowo wypełniłeś wszystkie pola.

f)       Wydrukuj wniosek.

g)      Złóż podpis– (kandydaci pełnoletni) lub dwa  podpisyrodziców (kandydaci niepełnoletni) .

h)        Dostarcz PODPISANY(przez obojga rodziców) wniosek  i  Oświadczenie do dnia 25.06.2024 do bursy pierwszego wyboru, czyli  Bursa nr 3 ulica Pstrowskiego 5 pok.40 .

Jeżeli masz wątpliwości czy pracujemy zadzwoń  89 527 67 43 w.12 (pokój wychowawcy)

i) jeżeli  we „Wniosku” wpiszesz wybraną  szkołę, a w czasie rekrutacji zmienisz wybór, to zostaną    naliczone punkty z „Zaświadczenia” dostarczonego ze szkoły do której zostałeś przyjęty.

j) wnioski bez podpisów i bez „Oświadczenia” nie będą zakwalifikowane!

k) dokumenty należy dostarczyć w plastikowej koszulce.

Dodatkowe kryteria.

Są to dodatkowe kryteria za które przyznawane są punkty, ułatwiające dostanie się do bursy.

a)sprawdźw „Poradniku dla kandydata” jakie są kryteria naboru,

b) sprawdź czy masz dokumenty  poświadczające wybrane kryterium,

c) sprawdź czy dokumenty mają ważność na dzień dostarczenia do bursy pierwszego wyboru,

d) punkty za szkoły (oddziały)  sportowe i szkoły miejskie naliczane są według wykazu organu prowadzącego,

e) jeżeli wniosek dotyczy rodzeństwa lub rodzeństwo już mieszka w naszej bursie przysługują Ci dodatkowe punkty,

f) dodatkowe punkty przysługują za naukę w VI LO,

g) dostarcz dokumenty razem z „Wnioskiem” i „Oświadczeniem”.

h) jeżeli wpiszesz kryterium upoważniające do dodatkowych punktów, a nie dostarczysz dokumentów potwierdzających to punkty nie zostaną naliczone.

POMOC :

Jeżeli masz wątpliwości lub nie masz możliwości wypełnienia wniosku i pozostałych dokumentów to:

– możesz przyjechać do Bursy nr 3 i wychowawca pomoże wypełnić i wydrukować wniosek i oświadczenie oraz sprawdzi czy dokumenty spełniają wymagania. Przy okazji zobaczysz jakie mamy warunki.

Pamiętaj! Pod wnioskiem są wymagane dwa podpisy, więc albo przyjeżdżacie Państwo razem, albo doślecie podpisane wnioski pocztą.

– możesz zadzwonić w celu uzyskania informacji 89 527 67 43 w.12  (pokój wychowawcy),

-możesz wysłać e-maila z zapytaniem  bursa3@zso6.olsztyn.eu

– jeżeli po złożeniu dokumentów jakieś kwestie wymagają wyjaśnienia będziemy się z  Państwem kontaktowali. Proszę zatem w tym okresie odbierać telefony z nieznanych numerów.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

20.05.2024- 25.06.2024